maia
09 آذر 1401 - 16:17

درخواست وزارت بهداشت برای صدور مجوز استخدام پرستاران/ وجود ۴۰ هزار پرستار در حال تحصیل

وزیر بهداشت با اشاره به درخواست از سازمان امور اداری و استخدامی برای صدور مجوز استخدام پرستاران گفت:‌ الان ۴۰ هزار دانشجوی پرستاری در حال تربیت هستند و از نظر کمبود پرستار نگرانی نداریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی امروز در مراسم بزرگداشت مقام پرستار درباره آخرین خبرها از استخدام پرستاران اظهار کرد:‌ سال گذشته نزدیک به 69 هزار نفر در قالب قانون ایثارگران در نظام سلامت جذب شدند که بخشی از آنان پرستار بودند.

وی افزود:‌ تعداد 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی در 79 مرکز کشور در یک سال اخیر اضافه شد و 7700 تخت دیگر نیز به این ظرفیت اضافه خواهیم کرد و به همین دلیل شدیداً به نیروی انسانی نیاز داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حال مکاتبه با سازمان امور اداری و استخدامی برای دریافت مجوز استخدام پرستاران هستیم، گفت:‌ یکی از نیازهای ما در حوزه نیروهای انسانی،‌ افزایش جذب پرستاران است؛ همین الان 40 هزار دانشجوی پرستاری در حال تحصیل و تربیت هستند و از نظر کمبود پرستار نگرانی نداریم و اگر مجوز استخدام آنها داده شود می‌توانیم بسیاری از کمبودها را مرتفع کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890326