maia
08 شهریور 1401 - 13:31

ششمین سوگواره تعزیه زرندیه آغاز بکار کرد

اراک - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه گفت: ششمین سوگواره تعزیه زرندیه از شامگاه دوشنبه در شهر مامونیه آغاز بکار کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه، احمد جوانمرد افزود: سوگواره ششم از مجموعه برنامه‌های پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی، از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن تعزیه شهرستان  زرندیه، از روز دوشنبه هفتم شهریورماه در محله خورشیدآباد شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه آغاز شده و تا دوازدهم شهریورماه ادامه دارد.

احمد جوانمردوی ادامه داد: در این دوره از سوگواره ۹ گروه تعزیه‌خوانی از شهرستان به همراه یک گروه تعزیه خوانی میهمان از کرج به مدت پنج شب به اجرای تعزیه خواهند پرداخت.

جوانمرد بیان کرد: زمان اجرای هر مجلس تعزیه ۹۰ دقیقه در نظر گرفته شده و هر شب ۲ گروه از ساعت ۲۰ و ۳۰ تا ۲۴ به اجرای مجالس تعزیه خود خواهند پرداخت.

وی از حضور گروه‌های تعزیه‌خوانی از  مامونیه، پرندک، زاویه، چلسبان، خورشیدآباد، پیک، کرج، عین آباد و امیرآباد در این سوگواره خبر داد و افزود: داوری این دوره از سوگواره بر عهده  محسن آقا حسنی از قم، مسیح‌الله کریمی از ساوه و اسماعیل مجللی از اراک خواهد بود.

محسن آقا حسنیمسیح‌الله کریمیاسماعیل مجللیجوانمرد در پایان گفت: مراسم اختتامیه این سوگواره روز شنبه دوازدهم شهریورماه در محل مسجد جامع خورشیدآباد با حضور مسئولان محلی، شهرستانی و استانی برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 686546