maia
28 مرداد 1401 - 13:40

توضیح دانشگاه شیراز درباره نماد بحث‌برانگیز ورودی + فیلم

شیراز-ایرنا- این روزها نماد ورودی پردیس ارم دانشگاه شیراز واکنش‌هایی را در پی داشته و کاربران شبکه‌های اجتماعی، طرح اجرا شده را در خور این دانشگاه ندانسته‌اند؛ این دانشگاه در پاسخ اعلام کرد که این طرح کامل نیست و در حال تکمیل و اصلاح است.

روابط‌عمومی دانشگاه شیراز جمعه در مطلب ارسالی به ایرنا نوشت: طی چند دهه گذشته، در مدیریت‌های مختلف، برای طراحی سردر ورودی دانشگاه شیراز، چندین نوبت فراخوان عمومی اعلام و طرح‌های بسیاری نیز دریافت شده است. در این مطلب آمده است: پس از بررسی طرح‌ها ازسوی اعضای کمیته داوری، چنین نتیجه‌گیری شد که ایجاد هرگونه سازه حجیم در ورودی دانشگاه به‌عنوان سردر، موجب از بین رفتن چشم‌انداز زیبای دانشگاه از داخل خیابان ارم و بالعکس می‌شود. روابط عمومی دانشگاه شیراز افزوده است: از همین‌رو تصمیم نهایی آن شد که به‌جای ساخت سردر، درِ ورودی و محیط پیرامون آن ساماندهی شود. دانشگاه شیراز با قدردانی از حساسیت دانشگاهیان و شهروندان این کلانشهر تاکید کرده است: طرح ساماندهی ورودی پردیس ارم این دانشگاه، هنوز کامل نشده و بخش مربوط به نصب المان و آرم دانشگاه نیز با بهره‌مندی از نظرات صاحب‌نظران مرتبط با موضوع، در حال تکمیل و اصلاح است.

فیلم: واکنش‌ یکی از کاربران به نماد ورودی دانشگاه شیراز

فیلم: واکنش‌ یکی از کاربران به نماد ورودی دانشگاه شیرازورودی اصلی پردیس دانشگاه شیراز در میدان ارم قرار دارد. باغ ارم ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو نیز در بلوار ارم روبروی پردیس دانشگاه شیراز واقع است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 620136