maia
03 شهریور 1401 - 08:54

نمایشگاه اقتدار دفاعی، تبیین قدرت ایران در حوزه دفاعی است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: در حالی که دشمن تلاش می کند دستاورد‌های انقلاب اسلامی را زیر سؤال ببرد، نمایشگاه اقتدار دفاعی تبیینِ قدرت جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان ولی فقیه و جمعی از روحانیون نیروهای مسلح از نمایشگاه اقتدار دفاعی ۱۴۰۱ که با شعار «صنعت دفاعی، دانش بنیان و اقتدار آفرین» برگزار شده است، بازدید کردند.

دانش بنیانحجت الاسلام‌والمسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، حجت الاسلام‌والمسلمین حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی از روحانیون نیروهای مسلح در این بازدید حضور داشتند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلححجت الاسلام والمسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم گفت: با درود فراوان به مجاهدان راه حقیقت، چه کسانی که در راه اعتلای کلمه الله مبارزه کردند و شهید شدند و چه کسانی که در مسیر تحقق اراده الهی با سختی ها همراه شدند و توانستند ارزش های الهی را جامه عمل بپوشانند. حقیقتاً آنچه را که در بازدید از نمایشگاه اقتدار دفاعی می‌توان بیان کرد تحقق آیه شریفه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه» است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قواوی در همین زمینه اضافه کرد: امروز دنیا در یک شرایط پیچیده قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران توانسته است بین قدرت و اقتدار پیوند مستحکمی برقرار نماید. آنچه که تضمین کننده بقای انقلاب و نظام اسلامی است، مولفه هایی چون ایمان، باور، مهارت، تخصص، ابتکار و خلاقیت است که همگرایی این موضوعات در کنار هم، قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی را موجب شده است.

نظام اسلامیرئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه دو عنصر سلاح و تجهیزات بومی و نیروی انسانی بومی در یک کشور از عوامل مهم بقای نظام اسلامی و انقلاب هستند، گفت: این دو عنصر اگر در کنار هم قرار گیرند، چنان قدرت و اقتداری به وجود می آورد که می تواند قله های بزرگی را در دنیا و جهان فتح نماید و جام پیروزی را برای ملت مسلمان به ارمغان آورده و بالای سر ببرد.

وی افزود: آنچه در جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴ دهه نمود یافته؛ اراده، انگیزه، ابتکار و خلاقیت است که در ابعاد مختلف این نمایشگاه قابل مشاهده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد: ابتکار در حوزه آفندی و پدافندی در بخش زمینی، هوایی، دریایی و به خصوص مسئله جنگ الکترونیک که امروز دنیا روی آن متمرکز شده است در نمایشگاه اقتدار دفاعی وزارت دفاع مشاهده شد و قطعاً این شکوه از اراده خاص فرماندهی معظم کل قوا در جهت تولید اقتدار و قدرت و همچنین حضور ملت ایران در همه عرصه ها و صحنه ها و در نهایت ایمان و اراده ی بسیاری از چهره های ارزنده، مبتکر، خلاق و دانشمند در جهت صیانت از حریم اسلام، انقلاب اسلامی، استقلال کشور و نظام مقدس ایران به وجود آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم ضمن تبریک روز صنعت دفاعی به مدیران، نخبگان و کارکنان وزارت دفاع، رمز موفقیت این دستاوردهای درخشان را مصداق قرار گرفتن تعهد در کنار تخصص دانست و اقتدار و قدرت بازدارندگی کشور را محصول عمل خالصانه به رهنمودهای ولایت مطلقه فقیه در نیروهای مسلح عنوان و بر لزوم معنویت افزایی نیروهای مسلح به عنوان بازوی معنوی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاعوی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید بر جهاد تبیین دارند، گفت: در میدان جنگی که دشمن با به کار گیری امپراطوری رسانه‌ای تلاش دارد دستاورد‌های انقلاب اسلامی را زیر سؤال ببرد، این نمایشگاه به نوعی تبیینِ قدرت جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 652830