maia
19 شهریور 1401 - 19:43

چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در سفر هیات دولت به آموزش و پرورش استان مرکزی اختصاص یافت

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در سفر هیات دولت به آموزش و پرورش این استان اختصاص یافت که تا ۲ سال آینده این منابع مالی تخصیص می یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «فرزاد مخلص الائمه» عصر شنبه در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: ۴۸۰ میلیارد ریال این منابع مالی برای تکمیل طرح‌های مشارکتی، ۴۱۰ میلیارد ریال تکمیل طرح‌های محرومیت زدایی، ۲ هزار میلیارد ریال تخریب، بازسازی و مقاوم سازی طرح‌های آموزشی و ۵۰۰ میلیارد ریال به تکمیل سرویس‌های بهداشتی فضاهای آموزشی استان اختصاص یافته‌ است.

فرزاد مخلص الائمهوی ادامه داد: ۲۰۰ میلیارد ریال این اعتبارات به تجهیز هنرستان‌های استان مرکزی، ۳۰۰ میلیارد ریال تکمیل طرح‌های دانشگاه فرهنگیان، ۱۰۰ میلیارد ریال تکمیل و تجهیز سالن های ورزشی و ۱۷۰ میلیارد ریال به خوابگاه دخترانه پردیس دانشگاه فرهنگیان استان اختصاص یافته‌ است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: ۲۱ مدرسه کانکسی در مصوبات سفر هیات دولت به این استان باید جمع آوری شود که ۴۰ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و ۶۰ درصد از محل اعتبارات استانی باید تامین شود.

مخلص الائمه گفت: ۵۰ درصد اعتبارات استانی مورد نیاز جمع آوری این مدارس تخصیص داده شده‌ است.

وی با یادآوری آغاز سال تحصیلی از ابتدای مهرماه امسال اظهار داشت: نیاز است تمامی ظرفیت‌های شورای اداری شهرستان‌های استان برای بازگشایی مدارس به کارگیری شده و مدارس با آمادگی کامل بازگشایی شوند.

استاندار مرکزی گفت: برگزاری مدارس به صورت حضوری در سال تحصیلی جدید مورد تاکید هیات دولت بوده و باید این مهم مورد توجه مدیران و معلمان آموزش و پرورش استان قرار گیرد.

مخلص الائمه افزود: قیمت متعارف سرویس مدارس و اهلیت رانندگان سرویس مدارس از دغدغه‌های بحق اولیای دانش آموزان بوده و باید نشست‌های لازم برای رفع دغدغه اولیای دانش آموزان در اولین فرصت برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین باید تمهیدات ترافیکی برای بازگشایی مدارس در ابتدای مهرماه توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و دستگاه‌های مربوطه اندیشیده شود.

استاندار مرکزی گفت: فرمانداران استان باید بیشترین توجه را در زمینه موضوعات آموزش و پرورش داشته باشند.

مخلص الائمه با یادآوری بهره گیری از زمان بیکاری دبیران در مدارس خاص افزود: حضور دبیران در مدارس خاص و عادی استان، نقش مهمی در کاهش فاصله بین این مدارس به همراه دارد.

وی از افزایش ۲ برابری انتقال معلمان و مدیران آموزش و پرورش استان مرکزی در سال جاری نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: این مهم افزایش رضایتمندی فرهنگیان استان و کاهش مراجعات را به همراه داشته‌ است.

استاندار مرکزی با تاکید بر افزایش هم افزایی در بین سازمان‌های مهارتی از جمله فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی و کاربردی و سایر مراکز آموزشی استان اظهار داشت: با افزایش هم افزایی این مراکز می توان برای جبران کمبودهای در هنرستان‌های استان از ظرفیت این دستگاه بهره گیری کرد.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: البسه دانش آموزان استان مرکزی از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و قیمت این کالاها نیز مورد اعتراض مردم بوده و نیاز است این مهم توسط اداره صمت استان ساماندهی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این نشست گفت: در راستای افزایش رضایتمندی یک هزار و ۲۰۹ نفر در آموزش و پرورش این استان جابه جا شدند که نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته‌ است. «احمدرضا نوازنی» افزود: به جزء شهرستان ساوه در بقیه شهرستان‌ها در دوره ابتدای با فرهنگیان متقاضی انتقال به مرکز استان موافقت شده که این مهم نشان دهنده آن است که هیچگونه کمبودی در حوزه ابتدایی در شهرستان‌های استان به جز ساوه وجود ندارد.

احمدرضا نوازنیوی ادامه داد: ۱۲۰ معلم جدید امسال در ناحیه یک و ۲ شهرستان اراک افزوده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۳۷۴ نفر امسال به خارج از استان منتقل شدند که تعداد این افراد سال گذشته ۱۱۰ نفر بوده‌ است.

نوازنی افزود: تجهیز ۱۵۰ مدرسه استان مرکزی در سال جاری در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: ۲۸ طرح با ۱۶۸ کلاس درس با ۲۱ هزار و ۹۳۷ مترمربع امسال به آموزش و پرورش استان مرکزی تحویل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: وجود ۶۰ مدرسه کانکسی در استان و کمبود تجهیزات هنرستانی از جمله مشکلات آموزش و پرورش این استان است.

شهردار اراک نیز در این نشست گفت: ستاد مهر از ۱۰ روز گذشته در شهرداری این کلانشهر تشکیل شده و پنج کمیته ای برای خدمت رسانی به  آموزش و پرورش تشکیل شده‌ است.

«علی اکبرکریمی» افزود: امید است هفته قبل از بازگشایی مدارس نشست ارتقای مشارکت مدیران مدارس در بازگشایی مهر با حضور مدیران آموزش و پرورش برگزار شود.

علی اکبرکریمی۲۲۷ هزار دانش آموز در۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 729529