maia
25 آذر 1401 - 19:33

ملی‌پوشان رشته دوومیدانی "شغل" ندارند

مسئول کمیته دوهای استقامت و فوق استقامت کشور گفت: بزرگ‌ترین مشکل امروز ورزشکاران ملی‌پوش تیم‌های ملی دوومیدانی نداشتن شغل است و انتظار ما از مجلس شورای اسلامی این است که در این حوزه ورود جدی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حسن شیرقوی عصر امروز در نشست ورزشکاران حاضر در تیم ملی ماراتن استقامت و نیمه‌استقامت با فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل امروز ورزشکاران ملی‌پوش تیم‌های ملی دوومیدانی نداشتن شغل است و انتظار ما از مجلس شورای اسلامی این است که در این حوزه ورود جدی داشته باشد.

وی اضافه کرد: ورزشکاران دوومیدانی چه در ماده ماراتن و چه در سایر ماده‌ها برای گام برداشتن در مسیر قهرمانی باید هزینه‌های سنگینی انجام دهند که فدراسیون دوومیدانی فقط بخشی از این هزینه‌ها را متقبل می‌شود و مابقی هزینه‌ها را باید خود این ورزشکاران یا خانواده آنها تأمین کنند که در این زمینه باید به ورزشکاران کمک شود.

شیرقوی ادامه داد: با توجه به قوانینی که برای استخدام ورزشکاران در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی وجود دارد، انتظار ما از مسئولان در همه استان‌ها این است که از ظرفیت قوانین برای جذب ورزشکاران استفاده کنند؛ چرا که نبود شغل یا نداشتن امنیت شغلی یک عامل منفی است که می‌تواند ذهن ورزشکار را به خود درگیر کرده و مسیر پیشرفت او را مسدود کند.

وی با بیان اینکه وزیر ورزش و جوانان خود از قهرمانان نام‌آور و قدیمی رشته دوومیدانی است، تصریح کرد: به همین خاطر انتظار ما از وزارت ورزش در دوره جدید بیش از دوره‌های گذشته است و امیدواریم برای اشتغال ورزشکاران دوومیدانی به طور جدی پیگیری صورت بگیرد و نباید بگذاریم که ورزشکاران بعد از طی دوران قهرمانی بدون شغل در جامعه رها شوند.

لزوم استفاده از ظرفیت‌های صنعتی قزوین برای رشد ورزش قهرمانی

فاطمه محمدبیگی عصر امروز در نشست با ورزشکاران تیم ملی حاضر در اردوی تیم ملی ماراتن استقامت و نیمه‌استقامت که در هتل ورزش قزوین برگزار شد، اظهار داشت: ورزش قهرمانی فرهنگ‌ساز و موتور حرکت ورزش همگانی است و ظرفیت مهمی برای گسترش و تعمیق معنویت و خصوصیات مثبت فرهنگی و اخلاقی است.

وی اضافه کرد: در روزگاری که معنویت عنصر فراموش‌شده نسل‌ها، فرهنگ‌ها و ملل مختلف است، در اردوی تیم ملی ما سخن از معنویت، ایمان، اخلاص، دعا و سخن از عالم بالا است و باید قدر روحیه معنوی و اخلاق‌مدار ورزشکاران حرفه‌ای خود را بدانیم.

محمدبیگی با اشاره به اثرات مثبت ورزش در حوزه سلامت گفت: ورزش در حفظ نشاط، آرامش، تسلط بر افکار و اعمال و شاد زیستن و به‌زیستن نقش بسیار مهمی دارد و همچنین نقش ورزش در تصمیمات مهمی که یک فرد در حوزه‌های قتصادی، سیاسی و فرهنگی از نظر علمی اثبات‌شده است. بنابراین وقتی تأثیرات مثبت روانی ورزش را می‌دانیم، وظیفه ما این است که به ورزشکاران کمک کنیم.

وی با بیان اینکه امر به ورزش امر به معروف است، افزود: با توجه به اینکه ورزش در تربیت انسان‌های قوی و محکم نقش اصلی را بازی می‌کند، بنابراین هر چقدر هم وضعیت مالی و اقتصادی ما بحرانی باشد،‌ وظیفه داریم که برای حوزه ورزش وقت و هزینه بگذاریم و به رشد ورزش در همه ابعاد همگانی و قهرمانی کمک کنیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس برپایی اردوی تیم ملی ماراتن در قزوین را یک حرکت اجتماعی، فرهنگی و سلامت‌محور توصیف کرد و گفت: با توجه به وجود 3 هزار و 500 واحد صنعتی و تولیدی در استان قزوین باید ظرفیت‌ شرکت‌های صنعتی بیش از پیش در خدمت برپایی اردوهای تیم‌های ملی در رشته‌ها و رده‌های مختلف قرار بگیرد.

محمدبیگی افزود: وقتی ورزشکاران ملی‌پوش و درجه یک کشور در استان قزوین حضور پیدا می‌کنند، سایر جوانان و نوجوانان هم انگیزه بیشتری برای ورزش کردن پیدا می‌کنند و به همین خاطر خواهان افزایش برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در استان هستیم.

وی با بیان اینکه منتظر افتخارآفرینی تیم ملی دوی ماراتن در رقابت‌های بین‌المللی هستیم، ادامه داد: وقتی حرکت‌های ما در حوزه‌ ورزش قهرمانی ارزش، قوام و معنویت پیدا می‌کند که با احترام به پرچم و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و برای خوشحال کردن مردم ایران به مصاف رقبا برویم و بتوانیم با تلاش مجاهدانه روی سکوی افتخار برویم.

انتهای پیام/..

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 914492