maia
20 آذر 1401 - 15:56

نخستین جایزه بین‌المللی "انجمن آسیایی طب انتقال خون" به ایران اهدا شد

سازمان انتقال خون ایران، جایزه برترین سازمان انتقال خون را از انجمن آسیایی طب انتقال خون دریافت کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هیئت مدیره انجمن آسیایی طب انتقال خون، اهدای جایزه «برترین‌های انجمن آسیایی طب انتقال خون» را از سال جاری آغاز کرده است. این جایزه قرار است به صورت سالانه به شخص یا سازمانی اعطا شود که برای ارتقای طب انتقال خون در سطوح بین‌المللی، خصوصاً در میان کشورهای آسیایی کمک شایانی را انجام داده باشد و در نخستین انتخاب این انجمن، سازمان انتقال خون ایران به عنوان اولین سازمان برتر در سطح آسیا جهت دریافت این جایزه انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه منتشر شده از سوی این انجمن آمده است: «سازمان‌های بسیار کمی در سطح بین‌المللی با انگیزه‌های بشردوستانه به توسعه و رشد انتقال خون در سایر کشورها کمک کرده‌اند. در این بین سازمان انتقال خون ایران، با همکاری‌های متعدد در قالب تفاهم نامه‌های مشترک، برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی و همچنین میزبانی کنگره سالیانه، گام های بزرگی را در جهت ارتقا نیروی انسانی و پیشبرد برنامه‌های توسعه کیفیت در کشورهای آسیایی برداشته است. به همین منظور این انجمن مفتخر است که سازمان انتقال خون ایران را به عنوان اولین برنده دریافت این جایزه اعلام کند.»

اهدای خون , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

این جایزه در هفدهمین کنگره سالانه انجمن آسیایی طب انتقال خون  که از اول تا سوم دسامبر 2022 در بنگلادش برگزار شد به دکتر مهتاب مقصودلو، نماینده سازمان انتقال خون ایران اهدا شد. 

همکاری انجمن آسیایی طب انتقال خون و انتقال خون ایران از سال 1393 و با امضای یک تفاهم نامه آغاز شد. برگزاری کارگاه «آماده‌سازی فرآورده‌های خونی» به درخواست این انجمن، برای کارشناسان و مدیران انتقال خون افغانستان، آخرین پروژه مشترک دو نهاد بود که در آبان 1401 انجام شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 904652