maia
20 مرداد 1401 - 10:59

ادمین کانال تلگرامی «در آمد دلاری با فارکس» در اراک دستگیر شد

اراک - ایرنا - رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ادمین کانال تلگرامی «درآمد دلاری با فارکس» در اراک شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ «احسان آنقی» روز پنجشنبه در  در تشریح این خبر در جمع خبرنگاران در اراک افزود: با توجه به شکایت یکی از شهروندان ساوجی به پلیس فتا این شهرستان مبنی بر سرقت ۳۰۰ میلیون ریال دارایی ارزهای دیجیتالش، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

احسان آنقیوی بیان کرد: شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان داشت که به منظور سرمایه گذاری در زمینه رمز ارزها پس از جست وجو در شبکه‌های اجتماعی با کانال تلگرامی با نام «درآمد دلاری بافارکس» آشنا شده است و پس از ارتباط با ادمین کانال در دام شیاد سایبری گرفتار شده و دارایی اش به سرقت رفته است.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: شاکی به صورت دقیق بر این نکته اذعان داشته که با توجه به تجربه پایین و عدم شناخت کامل در زمینه رمز ارزها به ادمین کانال تلگرامی و وعده های زیبای داده شده اعتماد کرده و پس از هدایت به سایت جعلی که با چرب زبانی متهم برای وی ارسال شده است اطلاعات کیف پول دیجیتال خود را در اختیار قرار داده و پس از مدت زمان کوتاهی متوجه برداشت کل موجودی ارز دیجیتال خود شده است.

سرهنگ آنقی اظهار داشت: متهم حتی پس از برداشت از کیف پول شاکی ورود به بازار سرمایه را بهانه کرده است اما با گذشت چند روز شاکی به اصل ماجرا پی برده و اقدام به ثبت شکایت می کند که با رسیدگی سریع و به موقع کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه و با استفاده از ترفندهای خاص و انجام اقداماتی فنی و پشتیبانی اطلاعاتی از کارشناسان مرکز استان، متهم به هویت مشخص در مرکز استان شناسایی و هماهنگی لازم به منظور دستگیری و توقیف تجهیزات رایانه ای وی با مراجع قضایی انجام شد.

وی با بیان کرد: در پی بررسی فنی و دقیق کارشناسان مرکز استان مرکزی، جرم متهم به صورت قطعی به ایشان تفهیم شد و با توجه به اقرار متهم و کشف اطلاعات حساب سایر قربانیان، تاکنون ۱۷ مالباخته شناسایی و ادله‌ی سرقت رایانه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از هموطنان استخراج شده است.

این مقام انتظامی گفت: باتوجه به باز بودن پرونده در دادسرای شهرستان ساوه و ادامه روند شناسایی سایر شکات در این پرونده، هموطنانی که به این شیوه کلاهبرداری گرفتار شده‌اند می‌توانند برای بررسی اطلاعات حساب خود و تطبیق مستندات با نحوه ی کلاهبرداری متهم دستگیر شده با کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه به شماره ۰۸۶۴۲۲۳۱۰۰۴ تماس حاصل کنند و ادامه روند رسیدگی به پرونده را از کارشناسان این پلیس جویا شوند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 564745