maia
09 شهریور 1401 - 07:55

کارنامه یک ساله دولت سیزدهم موفقیت آمیز است

تبریز- استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اقدامات یک سال اخیر دولت سیزدهم در حوزه های مختلف، گفت: کارنامه یک ساله دولت سیزدهم موفقیت آمیز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرم در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: با وجود اینکه یک سال از عمر دولت سیزدهم بسیار به سرعت گذشت، اما در طول این مدت کوتاه نشان داده که دولت کار، کرامت، انقلابی و مردمی بر سر عهد خود با مردم وفادار است و با سرافرازی این مدت را سپری کرده است.

خبرگزاری مهروی کارنامه یک ساله دولت را موفقیت آمیز خواند و اظهار داشت: فرامین رهبر انقلاب همواره قطب نمای دولت انقلابی می‌باشد تا مسیر دولت رجایی و باهنر که همان شیوه خدمت به آحاد مردم است، طی شود که همان مسیر عدالت، پیشرفت و بازسازی و تحرک انقلابی و جهادی است.

آمیزنمایخرم، ارتباط مستمر با مردم، عدالت مندی، فسادستیزی و مقابله با عملیات روانی دشمنان و زدودن آثار آن از چهره جامعه را جزو اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم، بیان و اضافه کرد: عملکرد بسیار درخشان دولت در حوزه سلامت و مقابله با همه گیری ویروس کرونا نشان داد که این دولت برای خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند که بر اثر همین اقدامات امروز هیچ مشکلی در این خوزه وجود ندارد.

مندیفسادستیزیجزوگیریکروناوی به راکد بودن اقتصاد آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و با بیان اینکه پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم بلافاصله اقدامات و برنامه ریزی های جامع و کامل برای خروج از این شرایط صورت گرفت، یادآور شد: بر اثر همین فعالیت‌ها امروز در شهرستان تبریز مسافرت‌های خارجی ۳۰۰ درصد رشد دارد و طی ماه‌های اخیر هیچ هتلی در این شهر خالی نمانده که موفقیت بس بزرگ به شمار می‌رود.

ریزیهایخرم اعلام کرد: برای اولین بار در تاریخ گردشگری آذربایجان شرقی تعداد مسافرت‌های داخلی و خارجی به کلانشهر تبریز از اصفهان جلو زده و همین امر موجب رونق کسب و کار در عرصه‌های مختلف اقتصادی شده است.

کلانشهروی از افتتاح و بهره برداری از طرح‌هایی به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان طی هفته دولت در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: بر همین اساس نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام در استان شروع شده است و هم اکنون یکهزار و ۵۶۷ پروژه نیمه تمام اولویت بندی شده و برخی به اتمام رسیده و تعدادی نیز در شرف تکمیل و بهره برداری است.

خرم، تلاش برای ساماندهی، بازسازی و توسعه انرژی در آذربایجان شرقی از دیگر اقدامات مؤثر یک سال اخیر نام برد و ادامه داد: در این مدت هیچ گونه قطعی آب، برق و گاز در استان به خصوص کلانشهر تبریز نداشته‌ایم، در حالی که پارسال و سال‌های قبل در همین موقع شاهد قطعی‌های مکرر بودیم.

کلانشهروی از وارد مدار و چرخه تولید شدن تعداد ۱۰۰ واحد راکد در آذربایجان شرقی طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: امروز به برکت تلاش‌های تیم مدیریتی و اقتصادی استان، تنش‌های کارگری کاهش یافته و واحدهای مشکل دار صنعتی و تولیدی نیز به تعداد انگشتان دست رسیده است.

استاندار آذربایجان شرقی از سرمایه گذاری بخش خصوصی به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: از مجموع این طرح‌ها، ۳ هزار میلیارد تومان پروژه طی هفته دولت به بهره برداری رسید که برای ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 689706