maia
06 مرداد 1401 - 19:54

حضور ٧ هزار نفر در لایروبی مسیل های شیراز

شیراز- معاون خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: پس از اعلام هواشناسی مبنی بر اعلام وضعیت قرمز هواشناسی بیش از هفت هزار نفر در لایروبی مسیرها همکاری کردند.

غلامرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: پس از اعلام وضعیت قرمز توسط هواشناسی شاهد حضور بیش از هفت هزار نفر از شهرداری شیراز در راستای لایروبی مسیل های رودخانه‌های چناه راهدار، خشک و رودخانه سعدی بودیم.

خبرنگار مهرهایچناهوی ادامه داد: نقاط حادثه خیر شهر شیراز بر اساس آمارها احصا شده و در راستای برطرف سازی مشکلات احتمالی دستگاه‌های امداد رسان و خدماتی در مناطق مستقر شدند.

احصارسانغلامی تاکید کرد: آتش نشانی نیز در تمامی مناطق حساس حضور داشته‌اند تا از حوادث احتمالی اجتناب کنند این در حالی است که بیش از ٢٠٠ نقطه از شهر شیراز نیز توسط دوربین‌های سطح شهر در حال رصد بوده تا از حوادث پیشگیری شود.

به گفته این مقام مسئول بارش‌ها در شیراز از مناطق چهار و ٩ شهرداری شیراز آغاز شده و در برخی از مناطق نیز آبگرفتگی مقطعی نیز وجود داشت که در کوتاه‌ترین زمان برطرف شد.

آبگرفتگیغلامی تاکید کرد: شهروندان پویش در خانه بمانیم را جدی گرفته و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سطح شهر کمتر ترددهای غیر ضروری داشته باشند.

به گفته او سیلاب‌های احتمالی اگر در شیراز روی دهد غافل گیرکننده است و باید موارد ایمنی پیش از وقوع سیلاب در نظر گرفته شود.

گیرکننده

منبع: مهر
شناسه خبر: 486300