maia
01 مهر 1401 - 15:04

مسببان آشوب های اخیر ضد انقلاب و معاندین هستند

شیراز- نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: مسببان آشوب های اخیر ضد انقلاب و معاندین هستند که نشان از ناچاری آنان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: عضویت ایران در پیمان شانگهای فرصتی بی سابقه برای جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند اکنون محدودیت‌های که طی ۴٠ سال اخیر در کشور ایجاد شده است را برطرف می‌کند.

به گفته او پیمان شانگهای از جمله پیمان‌ها و فعالیت‌های مهم اقتصادی در جهان است که اکنون عضویت ایران در این پیمان بیانگر آن بوده که می‌توان فعالیت‌های اقتصادی پیشرو و توسعه یافته‌ای را انجام داد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: با توجه به عضویت بسیاری از کشورهای دنیا در پیمان شانگهای هرکدام از این کشورها می‌تواند بازار اقتصادی خوبی برای ایران باشند تا بتوان فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … ایران با این کشورها را توسعه داد از سویی می‌توان با استفاده از این پیمان محدودیت‌های که طی ۴٠ سال اخیر توسط دشمنان در قالب تحریم‌ها ایجاد شده است را نیز برطرف کرد.

او افزود: فضاسازی‌های رسانه‌ای و به میدان آوردن یک جریان‌های خاصی در وسط خیابان می‌خواهد ما را از فکر کردن به این مسئله دور کند.

آیت الله لطف الله دژکام سازمان صمت استان فارس را مکلف کرد که با شناخت فضاهای اقتصادی در ایران و بازارهای هدف در پیمان شانگهای زمینه توسعه مبادلات اقتصادی میان صنعت گران و صادرکنندگان ایرانی را با این کشورها فراهم کند.

وی در ادامه متذکر شد: ایجاد پیوندهای بازرگانی و فعالیت‌های اقتصادی که ریشه تاریخی در این مناطق داشته و به جاده ابریشم در جهان معروف است می‌تواند به عنوان حربه‌ای برای مقابله دشمنان ایران باشند که توان دیدن رشد اقتصادی ایران را با توجه به تحریم‌های ظالمانه ندارند البته نباید فراموش کرد که دشمن به دنبال تحریم‌های پیاپی ملت ایران است و با فعالیت‌های اقتصادی در پیمان شانگهای می‌توان این حقه دشمنان را از بین برد و پس از آن اگر خواستیم می‌توانیم نسبت به مذاکره با آنان اقدام کنیم البته ما نمی‌خواهیم بگوییم با آنها نمی‌خواهیم رابطه داشته باشیم.

آیت الله دژکام ادامه داد: همانطور که امام اراحل اشاره کرده اند جمهوری اسلامی ایران با هر کسی که رابطه حسنه با ملت ایران داشته باشد با آنان ارتباط خواهیم داشت اما اگر بخواهند با ما قلدری کنند قطعاً جواب کوبنده‌ای به آنان خواهیم داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در خصوص اربعین نیز تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که جمهوری اسلامی ایران با آن مواجه است موضوع حمایت خیل عظیم عاشقان امام حسین از اربعین است که بیش از سه میلیون و ۵٠٠ هزار نفر در این راهپیمایی عظیم شرکت کردند این در حالی است که رفته رفته با رسیدن به ایام اربعین شاهد تغییر سیمای شهر بودیم و خیل عظیمی از جاماندگان اربعین نیز در سومین حرم اهل بیت با پیاده روی در روز اربعین همراهی خود را با عاشقان امام حسین ابراز کردند.

مردم هیچ گاه از عشق و علاقه خود به خاندان عصمت و طهارت دست نمی‌کشند

مردم هیچ گاه از عشق و علاقه خود به خاندان عصمت و طهارت دست نمی‌کشندمردم هیچ گاه از عشق و علاقه خود به خاندان عصمت و طهارت دست نمی‌کشنداو گفت: دشمن دلش می‌خواهد ما غافل شویم، اینها را با بوق‌های تبلیغاتی ابراز می‌کند تا ملت فهیم ایران از این موضوع غافل شوند اما دیدند که مردم هیچ گاه از عشق و علاقه خود به خاندان عصمت و طهارت دست نمی‌کشند البته این عظمت وقتی پیدا می‌شود دشمن تمام دنباله‌های خود را به حرکت در می‌آورد که بگوید ما هم هستیم

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس همچنین در خصوص اتفاقات اخیر بیان کرد: کارهایی توسط ضد انقلاب و معاندین در حال انجام است که نشان از ناچاری آنان بوده چون دیده اند که مسیر انقلاب در مسیر درستی است

وی افزود: همواره میان جامعه اسلامی و دشمنان خداوند جنگ در جریان است و گاهی نیز معتمدین برای مقابله به مسلمانان به میدان می ایند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: هرکسی برای خودش به میدان بیاید قطعاً رسوا خواهد شد اما اگر برای خداوند به میدان آید این خداوند است که یاری دهنده او بوده و نمی‌گذارد که مشکلی برای جنادالله ایجاد شود از این رو باید برای گرامیداشت ٢٨ صفر که روز رحلت پیامبر و امام حسن است برنامه ویژه ای داشته باشیم.

آیت الله لطف الله دژکام افزود: قضایایی چند روز اخیر روی داد که مایه تأسف است در ابتدا یک خانم جان باخت و در ادامه نیز شاهد شهادت جمعی از هموطنان برای دفاع از امنیت کشور خود بودیم تمامی شهدایی که تقدیم اسلام کرده ایم حاصل اقدامات خرابکارانه دشمنی است که برنامه‌های ویژه ای برای ملت ایران و تخریب عقاید انان دارند.

به گفته این مقام مسئول به غیر از جریان‌های سیاسی؛ مختلف قوای سه گانه و رئیس سه قوه هم خواستار پیگیری این موضوع بوده و مطالبه به حقی برای بررسی این قضیه داشتند تا اگر حقی از مظلومی ضایع شده است نسبت به جبران آن اقدام کنند و به جرأت می‌توان گفت که نقطه قوت یک نظام همین موضوع بوده که پیگیر حق مظلومان است.

اکنون هرشخصی با موبایل نسبت به عملکرد هر مدیری اقدام می‌کند که نشان دهنده آزادی در کشور است

اکنون هرشخصی با موبایل نسبت به عملکرد هر مدیری اقدام می‌کند که نشان دهنده آزادی در کشور استاکنون هرشخصی با موبایل نسبت به عملکرد هر مدیری اقدام می‌کند که نشان دهنده آزادی در کشور استامام جمعه شیراز متذکر شد: در جامعه اسلامی اکنون هرشخصی با موبایل نسبت به عملکرد هر مدیری اقدام می‌کند که نشان دهنده آزادی در کشور است این در حالی است که آنهایی که ادعای حقوق بشر و آزادی را دارند آیا به شهروندان خود این اجازه را می‌دهند که نسبت به عملکرد مدیران انتقاد کنند؟

وی با اشاره به برخی سناریوهای موجود افزود: مسئله دیگر که سناریوهای در هم تنیده شده است، این است که عده‌ای مطالبه‌ای فراتر دارند. البته این بحث شخصی نیست؛ باید آن را تفکیک کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه اضافه کرد: عده‌ای خیال می‌کنند می‌توانند مردم بصیر ایران را با در هم ریختن این قضایا فریب دهند. آنها باید بدانند این مساله غیر ممکن است. مردم ما بصیرت را از جایی می‌گیرند که متصل به نور است و به این سادگی فریب نمی‌خورند. این نور، نور ولایت مهدی آل محمد است.

آیت الله دژکام با بیان اینکه برخی‌ها مطالبه این را دارند که نوع برخورد با مسائل و معضلات اجتماعی باید تغییر کند؛ ادامه داد: این هم مطالبه‌ای است که در چهارچوب خود باید مطرح شود و همین امر هم نقطه قوتی است مطالبه گری در راستای اصلاح روش‌ها و راهکارهای مبارزه با مفساد اجتماعی، هم در قانون تعریف شده و هم مسیرش ترسیم شده است.

اغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، هیچ دولتی، هیچ ملتی و هیچ عاقلی در دنیا پذیرفته نیست

اغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، هیچ دولتی، هیچ ملتی و هیچ عاقلی در دنیا پذیرفته نیستاغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، هیچ دولتی، هیچ ملتی و هیچ عاقلی در دنیا پذیرفته نیستوی با ابراز اینکه مطالبه گری نه جای بحث دارد و نه کسی می‌خواهد مسئله را تاب دهد، بیان داشت: دولت پیگیر مطالبات صنفی مطرح شده است و همین امر توانمندی نظام جمهوری اسلامی را برای شنیدن مطالبات نشان می‌دهد اما چیزی که نگرانی ایجاد می‌کند و بیداری بیشتری را می‌طلبد این است که عده‌ای یک صحنه شخصی یا یک مطالبه اجتماعی را تبدیل به اغتشاش می‌کنند؛ اغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، هیچ دولتی، هیچ ملتی و هیچ عاقلی در دنیا پذیرفته نیست. هرج و مرج را که نمی‌توان اداره کرد؛ حتی بیش از ۲‌هزار سال پیش تاکنون نیز متفکران عرصه اندیشه سیاسی گفتند که ساختارشکنی و اغتشاش و هرج و مرج چون باعث توقف روند رو به رشد جامعه می‌شود مورد پذیرش نیست.

نماینده ولی فقیه با ابراز تأسف از تبلیغ دشمنان و فریب خوردن برخی مردم در این جریان گفت: متأسفانه تفکیک وسط میدان کار سختی است. از بزرگترها خواهش می‌کنم در قبال جوانان تجارب انقلابی و سیاسی و اجتماعی خود را بیان کنند و در چهارچوب صحیح، باعث رشد اجتماع شوند.

آیت الله دژکام با بیان اینکه اغتشاش به جایی نمی‌رسد، افزود: در اغتشاش خودشان هم ضربه می‌خورند، نیروی انتظامی مراعات می‌کند اما شاهد شهادت چند نفرشان بودیم در همین راستا از نیروی انتظامی و از آنها می‌خواهیم با ساختارشکنان با قدرت و قوت برخورد کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 752888