maia
29 شهریور 1401 - 08:24

مجلس از عملکرد «دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» تحقیق و تفحص می‌کند

تهران- ایرنا-گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در نشست علنی امروز- سه شنبه ۲۹ شهریور -مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مورد بررسی قرار گرفت.

نمایندگان با ۱۲۰ رای موافق، ۶۸ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از ۲۲۰ رای ماخوذه با تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی موافقت کردند.

سید محمد مولوی از نمایندگان متقاضی این تحقیق و تفحص گفت: فلسفه تشکیل دانشگاه شهید رجایی در توسعه آموزش، توسعه آموزش های مهارتی،فنی و حرفه ای و کاردانش بود. در ماده ۲۱ اساسنامه  دانشگاه سه ماموریت را برای دانشگاه مشخص شده است، شامل: تربیت دبیر در بخش فنی و حرفه ،برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و همکاری با دانشگاهها و موسساتی که در زمینه تربیت دبیر کار می کنند.

عضو کمیسیون آموزش بیان داشت:مهمترین و اساسی ترین چالشی که دانشگاه شهید رجایی با آن مواجهه است انحراف از این ماموریت است مطابق ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، وزرات آموزش و پرورش مکلف شده که سهم آموزش های فنی و حرفه ای را از ۳۸ درصد به ۵۰ درصد برساند با بررسی مختصری که انجام گرفت این عدد در سال تحصیلی -۱۳۹۹ به ۳۷/۹ درصد افت کرده است یعنی تربیت دبیر در این دانشگاه  نه تنها رشدی نداشته بلکه کاهش نیز یافته است.

ادامه دارد...

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 745176